ALBANIA XII wyprawa : Czerwiec 2014

ALBANIA – po raz kolejny (XII wyprawa) : Czerwiec 2014 ALBAŃCZYCY NA BAŁKANACH (Ich język, pochodzenie, historia, kultura. Tereny zamieszkania – diaspory.)

Konsul Honorowy Republiki Albanii Jarosław Rosochacki, Zarząd Towarzystwa Polsko – Albańskiego oraz Polskie Towarzystwo Ludoznawcze – zapraszają do wzięcia udziału w wyprawie do Albanii, w dniach 24.05 – 07.06.2014 roku. Głównym celem wyprawy jest poznanie kultury, tradycji, zwyczajów i zabytków z różnych okresów historycznych Albanii.

Do wyjazdu zapraszamy wykładowców, oraz studentów kierunków: etnologii, antropologii kulturowej, bałkanistyki, dziennikarstwa, stosunków międzynarodowych, ośrodków uniwersyteckich, pracowników muzeów, działaczy Towarzystwa Polsko – Albańskiego, oraz Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego jak również dziennikarzy i podróżników, bałkanistów i osoby w różny sposób powiązane z Albanią (zainteresowania zawodowe lub rodzinne).

Jest to już dwunasta wyprawa organizowana przez Towarzystwo Polsko – Albańskie. Wcześniejsze wyprawy były zorganizowane przy współpracy z ośrodkami uniwersyteckimi z Torunia i Poznania.

Wszystkie istotne szczegóły, informację o trasie podróży oraz pomocne wskazówki można przeczytać w nocie prasowej wydarzenia (pdf, 152 KB).

> źródło: Towarzystwo Polsko-Albańskie