Etnologia na UG

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych podjęciem studiów na kierunku Etnologia do zapoznania się z propozycją Uniwersytetu Gdańskiego. Etnologia na UG oferuje specjalności: Antropologia ludów morzaAntropologia Kaszub i Pomorza. Rejestracja kandydatów na studia I i II stopnia trwa do 15 września 2014 roku.

Fragment opisu ze strony Etnologii UG:

Etnologia w Uniwersytecie Gdańskim to nowoczesny kierunek kształcenia. Studenci mają możliwość zapoznania się z najnowszymi wynikami badań terenowych, współczesną refleksją nad zagadnieniami etnicznymi (zarówno tymi dotyczącymi rodzimej problematyki jak i najnowszymi osiągnięciami humanistyki światowej). Dzięki współpracy z wiodącymi polskimi ośrodkami etnologicznymi, studenci uzyskują dostęp do czołowych krajowych ekspertów specjalizujących się zarówno w kwestiach pozaeuropejskich, rodzimych, europejskich, jak i refleksji teoretycznej nad współczesnymi procesami etnicznymi na świecie. Dumą Instytutu są studenci, a w szczególności Studenckie Naukowe Koło Etnologów, zdobywca nagrody „Czerwona Róża” w 2013 roku dla najlepszego koła naukowego w Trójmieście

Na studiach I stopnia realizowane są takie przedmioty, jak: Metodyka badań terenowych,. Etnografia Polski, Etnologia Europy, Antropologia Współczesności, Antropologia miasta oraz przedmioty specjalizacyjne np. Etnologia Pomorza, Etnologia ludów nadmorskich.

Na studiach II stopnia realizowane są takie przedmioty, jak: Antropologia kulturowa i społeczna, Współczesne orientacje w etnologii i antropologii kulturowej, Teorie kultury, Teorie społeczeństwa, Warsztaty etnologiczne, Antropologiczne interpretacje kultury.

> Etnologia gdańska
Etnologia na UG
> Fanpage Etnologii gdańskiej na Facebooku

etnologia UG_2014

etno_plakat_UG_2014

> źródło: Etnologia UG