XCIII Walne Zgromadzenie Delegatów PTL w 2017 r.

Drodzy Państwo,

decyzją Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego, organizacja XCIII Walnego Zgromadzenia Delegatów PTL oraz ogólnopolskiej konferencji naukowej w roku 2017 powierzona została Oddziałowi w Gdańsku. Spotkanie odbędzie się w dniach 22-25 czerwca 2017 roku.

Ze względu na fakt, że w roku przyszłym obchodzić będziemy dwusetną rocznicę urodzin (w Sławoszynie koło Krokowej) Floriana Ceynowy – twórcy regionalizmu kaszubskiego – zaproponowany i przyjęty został następujący tytuł obrad plenarnych: Regiony i regionalizmy w perspektywie antropologii kulturowej. Między pasją a metodą. Konferencja naukowa Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego dla uczczenia Floriana Ceynowy w 200. rocznicę urodzin. Na miejsce obrad zaproponowałem Gniewino, gdzie znajduje się znakomicie wyposażony obiekt Gminnego Centrum Kultury, w którym planujemy przeprowadzić obrady plenarne i sekcyjne. Na bazę noclegową dla uczestników proponuję wstępnie Białogórę położoną 11 kilometrów od Gniewina lub Dębki – 13 kilometrów od Gniewina. I najważniejsza informacja: termin naszego przyszłorocznego spotkania to 22-25 czerwca 2017 roku. Umożliwi to gościom uczestnictwo w dwóch bardzo ciekawych imprezach regionalnych „Morskiej pielgrzymce na odpust św. Piotra i Pawła” z Kuźnicy do Pucka oraz „Jastarniańskiej Sobótce”.

Omówieniu szczegółów organizacyjnych, poświęcone będzie zebranie członków Gdańskiego Oddziału PTL, które odbędzie się na początku 2017 roku. Jednocześnie zapraszam już teraz do zgłaszania pomysłów na uatrakcyjnienie naszego zjazdu oraz przygotowywania wystąpień tematycznych.

Mirosław Kuklik
Prezes Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego – Oddział w Gdańsku